Ach ta wielka noc…

W trzech zamachach bombowych w stolicy Iraku zginęło co najmniej 30 osób. Według władz dalsze 168 osób zostało rannych w atakach, które świadkowie opisują jako „rzeź”, „katastrofę” i „masakrę”. Bomby wybuchły w samochodach, przed ambasadami Iranu, Egiptu i Niemiec.

gazeta.pl
Przed ambasadą Iranu bomby podłożyli Egipcjanie. Egipcjanom – Niemcy. A przed ambasadą Niemiec Irańczycy.

Dwie osoby zginęły w samochodzie, po tym jak przed godziną szóstą rano doszło do eksplozji zbiornika paliwa w trakcie jazdy – podała mazowiecka policja.

gazeta.pl
Ci mieli stanąć przed ambasadą rosyjską, ale nie dojechali do Iranu na czas. Opóźnienie podobne do fachowca, który wykańcza mi kuchnię w mieszkaniu.

Przywódca białej południowoafrykańskiej skrajnej prawicy Eugene Terre’blanche został zabity w sobotę na swej farmie na północy kraju. 69-letniego mężczyznę śmiertelnie pobito rurami i maczetami. Według najnowszych doniesień, w związku ze sprawą aresztowano już dwie osoby. Przyczyną zabójstwa najprawdopodobniej był spór o niewypłacone wynagrodzenie za pracę.

gazeta.pl
Zaczęli z tak zwanej d**y strony. Najpierw idzie się do Solidarności!

Baskijscy separatyści z ETA na łamach ukazującego się w hiszpańskim Kraju Basków dziennika „Gara” oskarżyli francuską policję o wywołanie 16 marca pod Paryżem strzelaniny, w której zginął funkcjonariusz.

gazeta.pl
Nie wiem, co mają Baskowie do Paryża. Zajęliby się lepiej odzyskiwaniem niepodległości…!

12-letnia Alexa Gonzalez i jej matka pozwały nowojorską policję i władze jednej ze szkół, domagając się miliona dolarów za straty moralne po tym, jak dziecko zatrzymali mundurowi. Policjanci wyprowadzili dziewczynkę z jej szkoły w kajdankach, bo rysowała na ławce.

gazeta.pl
12 lat?!

Sąd w Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich odrzucił odwołanie dwojga Brytyjczyków – 24-letniego Aymana Najafiego i 25-letniej Charlotte Adams – skazanych na miesiąc więzienia za całowanie się w restauracji – informuje telewizja Sky.

gazeta.pl
Ale za to mają w Dubaju wielgachny wieżowiec! I to niejeden.

Polska giełda przynajmniej pod jednym względem jest fenomenem na skalę światową – 51 proc. wartości obrotów na rynku kontraktów terminowych wygenerowali w ubiegłym roku inwestorzy indywidualni. – Inwestorzy instytucjonalni inwestują w kontrakty, bo chcą się zabezpieczyć. Indywidualni, bo chcą szybko zarobić. To nasza ułańska fantazja – mówią eksperci

gazeta.pl
Może źle zrozumiałam, ale to chyba niedobrze.

Z jeziora Karczemnego wyciągnięto 3,5 tonu śniętych ryb. – W czasie mrozów właściciel nie robił przerębli – oceniają władze miasta. – Gmina wpuszcza mi do wody zanieczyszczenia – odpiera mężczyzna

gazeta.pl
Jak wpuszcza zanieczyszczenia, to musi robić przeręble. Nie?

Znów niepokój w straży miejskiej. Komendant Kazimierz Czachor zwolnił strażnika z 15-letnim stażem, który ma przejściowe kłopoty zdrowotne. – To irracjonalna i niehumanitarna decyzja. Oczekujemy z panem prezydentem, że zostanie zmieniona – słyszymy od sekretarza miasta Rafała Czajkowskiego

gazeta.pl
Wniosek: katar szkodzi.

120 gimnazjalistów z Wielkopolski przyjechało do Ostrowa na wojewódzki etap konkursu biologicznego. Trzy godziny czekali na prawidłowe testy. Rodzice i uczniowie chcą, by konkurs unieważniono.

gazeta.pl
Oj tam, od razu unieważniono. Jakby gimnazjalista był człowiek.

Dzisiaj i jutro nażrecie się tłustych mięsiw oraz słodkich mazurków. Pojutrze będziecie mieli problemy żołądkowe. A popojutrze staniecie na wagę i zawał serca murowany.
Ach, zapomniałabym – to przykre, lecz Mozart nie komponował na gitarę.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: