Poniedziałek, ach ten poniedziałek.

Dzisiejszy wpis zacznę od odrobiny prywatnego jęczenia i narzekania. Otóż, szanowni czytelnicy ( o ile istniejecie), rzeknę wam, że muszę na jutro nauczyć się chemii ( po co komu sole?) oraz na nie jutro, a środę napisać jakieś durne wypracowanie o koniach ( nie lubię koni, o nie) oraz, jak by tego było mało, zrobić prezentację o, uwaga uwaga, płacie potylicznym. Pycha. Teraz czas na coś bardziej światowego:

„Bułgarski biznesmen Mario Nikołow wyłudził 13 milionów lewów (równowartość 6,5 mln euro) z unijnego programu SAPARD. W poniedziałek sofijski sąd skazał go na 10 lat więzienia. Żona Nikołowa i czterej inni współoskarżeni otrzymali wyroki od sześciu do ośmiu lat pozbawienia wolności.”

tvn24.pl

Wiecie jaką barwę przybiera fenoloftaleina kiedy się do niej doleje jakiejś zasady? Ja wiem.

„1/5 Polaków przyznaje, że zdarzyło im się pracować za granicą – wynika z sondażu TNS OBOP. 12 proc., choć za granicą nie pracowało, to rozważa taką możliwość, a 68 nigdy nie pracowało poza Polską i nie zamierza.”

tvn24.pl

Ciekawe, czy w pracy zobojętniali jakieś kwasy i zasady i otrzymywali z tego sole…

„Trochę wieczorem wypiłem – powiedział funkcjonariuszom Krzysztof J. z Lublina. Nie byłoby w tym nic nagannego, gdyby nie to, że 60-letni mężczyzna potem wziął się za kierowanie karetką pogotowia. Kiedy z pacjentem dotarł do szpitala został zatrzymany: okazało się, że w organizmie miał ponad 0,6 promila alkoholu.”

tvn24.pl

No zawsze to lepsze niż zastanawianie się nad tym czy w kraju hymhumcośtamhhhymów by mi się żyło dobrze czy też może nie.

„Aż 67 owiec zginęło w południowo-zachodnich Niemczech, gdy dwa psy zagoniły je na tory wprost pod nadjeżdżający pociąg towarowy. „

wp.pl

Nie rozjechałem jeszcze nigdy owcy. A 67 tym bardziej. Ciekawe czy to uczycie może się równać z pisaniem równania reakcji wodorotlenku wapnia i siarczanu sodu…

„Policjanci ustalili personalia 13-latka, który – siedząc z kolegami na przystanku autobusowym – „dla zabawy” z telefonu komórkowego wykręcił przypadkowy numer stacjonarny i poinformował, że został porwany. Kobieta, która odebrała telefon, poinformowała policję. „

wp.pl

Dobry żart tynfa wart. Czy tam coś.

„”W zajeździe jest bomba, zaraz wybuchnie” – taką informację usłyszał dyżurny policji w Krapkowicach w woj. opolskim. Chwilę później dzwoniący tłumaczył się policjantom. Mężczyzna wyjaśnił, że próbował sobie zażartować na gdyż wydawało mu się, że to 1 kwietnia.

wp.pl

Kolejny dowcip na poziomie.

A teraz czas na hit dnia, czyli zamach na moskiewskie metro.

„Moskiewska milicja w niedzielę po południu otrzymała ostrzeżenie o zamachu w stołecznym metrze. Na komisariat zadzwoniła kobieta, która usłyszała rozmowę Czeczenów. Rosyjskie służby poszukują trójki podejrzanych: dwóch kobiet i mężczyzny o nazwisku Matajew.”

Matajew to prawie jak Adajew.

A i jeszcze na pocieszenie dodam, że za niedługi czas trzeba będzie się zabrać za mycie okien. Ekstraśnie.

Na pocieszenie dla pana redaktora dodam tylko, że w liceum i tak zaleją go chemią fizyczną. I zrozumie ją jeszcze mniej, niż sole i wodorotlenki. Fajne nazwy są takich na przykład kwasów tłuszczowych. Pięć-cis-dwa-trzy-osiemdziesiąt-trans-stodziewięćset-cośjeszcze-kwas.
Prima Vista się kłania.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: