Porozmawiajmy o pogodzie

Ale najpierw oficjalnie opieupomnę innych panów redaktorów. Od TYGODNIA nie zasmuciliście nikogo.

Rośnie liczba ofiar gwałtownej nawałnicy Xynthia, która od soboty przetacza się przez Francję. Jak podają w w niedzielę wieczorem francuskie media, wiatr wiejący z prędkością 150 km/h zabił co najmniej 45 osób. Pozbawił też prądu około miliona osób.

tvn24.pl
Przeminęło z wiatrem nabiera nowego znaczenia.

Wichura Xynthia, która dotarła właśnie do Niemec, nie ominie także zachodniej i południowej Polski – alarmują meteorolodzy. Według synoptyków, w Zachodniopomorskim, Lubuskim, Opolskim, Dolnośląskim i Wielkopolskim wiać będzie dziś całą noc i jeszcze poniedziałek rano. Prędkość wiatru może przekraczać 80 km/h, a w górach nawet 130 km/h.

gazeta.pl
Ojej, zniszczy mi parasolkę!

Chilijskie ekipy poszukiwawcze walczą o życie ludzi wciąż uwięzionych pod gruzami po tym, jak trzęsienie ziemi o sile 8.8 w skali Richtera zabiło – według najnowszego bilansu – ponad 400 osób. Setki innych pozostaje uwięzionych. Ponad 50 krajów od Nowej Zelandii i Japonii, przez obie Ameryki, wycofało już ostrzeżenia przed tsunami.

gazeta.pl
Drżymy na samą myśl.

Dwóch obywateli Niemiec w podeszłym wieku zaatakowało Polkę w pociągu relacji Lublin – Bydgoszcz. Niemcy uznali, że kobieta za głośno rozmawia przez telefon.

gazeta.pl
Technologia wyzwala frustrację.

Niespokojnie w Jerozolimie. Izraelska policja rozproszyła około 20 zamaskowanych Palestyńczyków ciskających różnymi przedmiotami w turystów na Wzgórzu Świątynnym.

tvn24.pl
Nie mam pomysłu na podpis, więc opowiem Wam ciekawostkę: Czy wiesz, że drzewa mangrowe jako jedyne na świecie rosną w słonej wodzie?

I tym zaskakująco optymistycznym akcentem zakończę dzisiejszą porcję wiadomości.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: