Już niedługo będzie po świętach…

„Amerykańscy sędziowie odrzucili wniosek Romana Polańskiego o rozpatrywanie umorzenia sprawy reżysera bez jego udziału w rozprawie. W sprawie znanego twórcy, możliwe są teraz dwie ścieżki działania.”

onet.pl

Życzymy temu panu wesołych świąt.

„Policja w Waszyngtonie sprawdza, czy jeden z policjantów po służbie, który był w ubraniu cywilnym, wyciągnął broń podczas walki na kule śnieżne, w której brało udział kilkaset ludzi.”

onet.pl

– No co? Wrzucili mi śnieg za kołnierz…

„Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia, do którego doszło w Międzyrzecu Podlaskim (woj. lubelskie). Dwaj młodzi mężczyźni zaczepili idące chodnikiem małżeństwo. Małżonkowie rzucili się do ucieczki. 74-letni mężczyzna nagle upadł na ziemię i zasłabł. Pomimo podjętej reanimacji zmarł.”

wp.pl

Morał z tego: nie uciekać przed bandytami. Ewentualnie: nie być starym.

„Kradzież napisu z bramy obozu zagłady w Auschwitz-Birkenau została zlecona. – To nie był pomysł tych czterech zatrzymanych ludzi. Kradzież mógł zlecić piąty zatrzymany mężczyzna – oświadczył w „Faktach po Faktach” gen. Andrzej Matejuk, komendant główny policji. W poniedziałek krakowska prokuratura postawiła zarzuty całej piątce.”

tvn24.pl

Stereotyp polaka-złodzieja, jest , jak wiadomo, krzywdzący.

„35-letnia nauczycielka chemii, Heike Beyermann, została zadźgana na śmierć przez swojego byłego ucznia, który miał obsesję na punkcie kobiety. Tragedia wydarzyła się w mieście Osterholz-Scharmbeck (w pobliżu Bremy w Niemczech) – donosi „Daily Telegraph”.”

onet.pl

To logiczne – kochasz nauczycielkę? Zabij ją.

„Chiny zamierzają jeszcze przed końcem tego roku przeprowadzić egzekucję Brytyjczyka, skazanego na karę śmierci za przemyt narkotyków – poinformowało brytyjskie MSZ, powiadomione o tym przez stronę chińską, która zignorowała apel premiera Wielkiej Brytanii Gordona Browna o darowanie skazanemu życia.”

wp.pl

Temu panu nie będziemy już życzyć szczęśliwego nowego roku, bo byłoby to z lekka nietaktowne.

A to jest, szanowni czytelnicy przedostatni wpis przed Świętami.

Reklamy

Jedna odpowiedź to “Już niedługo będzie po świętach…”

  1. „stereotyp Polaka-złodzieja jest, jak wiadomo, krzywdzący” – ale to jednak trza mieć ułańską fantazję żeby zwałować napis nad bramą w Auschwitz – Birkenau.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: