5. listopadowe smutki

Na wstępie przeproszę, za to, że jest czwartek, a nie środa, ale za to materiału jest dość sporo. Nie ważne przecież którego dnia będziemy mieli zły humor, prawda?

Grypa atakuje z coraz bardziej wzmożoną aktywnością! W ciągu pięciu dni (od poprzedniego wpisu na temat grypy) już zginęły już 42 osoby. A ofiar pewnie będzie więcej, bo w ciągu ostatniej doby liczba zarażonych wzrosła o 155 tys.

„Z najnowszego raportu, opublikowanego przez ministerstwo zdrowia, chorych jest 633 tysiące. Na tę chorobę zmarło już 95 osób, w tym dziewięcioro dzieci, siedem kobiet w ciąży oraz sześciu lekarzy.”

tvn24.pl

Dodatkowo, nie dość, że sama choroba jest groźna, to prawdopodobnie szczepionki też.

„- W jednym z krajów, który zakupił bardzo dużo szczepionki, dwie osoby zmarły z powodu A/H1N1, cztery osoby zmarły (tak się podejrzewa, podkreślam) w kilka godzin po podaniu szczepionki. Czy to nie jest sygnał dla ministra zdrowia, czy tu nie zapala się czerwone światło? – retorycznie pytał w Sejmie wiceminister zdrowia Adam Fronczak, odpowiadając na zarzuty posłów, że nasz rząd nie sprowadził jeszcze szczepionki na A/H1N1.”

tvn24.pl

Nie tylko choroby wyniszczają ludzi, ale również ranią się oni we własnym gronie.

„Rozpoczął się proces 60-letniego Czesława G. – kierowcy, który w marcu autobusem wjechał w wiadukt w Świdnicy. Oskarżony jest o nieumyślne spowodowanie katastrofy w ruchu lądowym oraz o narażenie na utratę zdrowia 48 osób. W wypadku rannych zostało ponad 30 dzieci.”

tvn24.pl

Najlepiej zwalić na polaka.

„Dwaj Polacy zostali aresztowani pod zarzutem gwałtu na 22-latce. Sprawa trafiła do sądu, gdzie może się okazać, że poszkodowana wszystko sobie wymyśliła, a seks uprawiała z własnej woli.”

wp.pl

Dla niektórych nawet spokojna ulica może wydać się polem bitwy.

„John Allen Muhammad, weteran wojny w Zatoce Perskiej i jego nastoletni podopieczny Lee Boydem Malvo, na kilka tygodni sterroryzowali mieszkańców w okolicach Waszyngtonu. Strzelali do przechodniów jak do kaczek. Zabili 10 osób. Mówili o sobie ojciec i syn, choć nie łączyły ich więzy krwi.”

wp.pl

Ślepota naszym wiecznym towarzyszem.

„7-miesięczna Amerykanka Shannon Dedrick została znaleziona żywa pod łóżkiem opiekunki pięć dni po tym, jak zaginęła w tajemniczych okolicznościach – informuje agencja AP.”

wp.pl

A na koniec coś ze stolicy.

„W znanym warszawskim klubie „Jadłodajnia Filozoficzna” przy ulicy Dobrej wybuchł pożar. (…)zniszczenia są dość poważne.”

wp.pl

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: